مدیریت فرزندان شهدا در همه عرصه‌ها، امتداد مدیریت جهادی پدرانشان است

  • بازدید:
  • تاریخ: يكشنبه، 11 مهر ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز وظیفه فرزندان شهدا این است که جایگاه پدران خود را حفظ کنند و فرزندان شهدا در تلاشند تا به هر طریق بتوانند عزت و اقتدار اسلامی را امتداد داده و در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی مدیریت جهادی پدران خود را ادامه دهند.


به گزارش «ایثار»، سردار محسن انصاری در دومین آیین بزرگداشت شهید دکتر حسن عباس پور و 500 شهید صنعت آب و برق ویژه فرزندان شهدا که صبح روز پنج‌شنبه 8 مهرماه 95 در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: عزت و اقتدار امروز کشور را مدیون امام، انقلاب امام و راه امام خمینی (ره) می‌دانیم و یاد و خاطره همه شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگران، به‌خصوص شهدای عزیز صنعت آب و برق را گرامی می‌داریم.
وی گفت: شهدای عزیز ما «عند ربهم یرزقونند» و بنا به فرمایش خداوند در قران کریم زنده‌اند و «نزد خداوند روزی می‌خورند» و به تعبیر مقام معظم رهبری «شهدا بر حریم خلوت الهی وارد شده‌اند» و به فرموده امام راحل عظیم الشان (ره) «خون شهدای ما در امتداد خون شهدای کربلاست» و همانطور که خون شهدای کربلا در طول هزار و 400 سال اثرگذار بوده است خون شهدای ما نیز تا حضور حضرت امام زمان (عج) امتداد خواهد یافت و این جایگاه شهدا در فرهنگ و اندیشه ما است.
قائم مقام بنیاد با بیان اینکه قرآن شهدا را زنده می‌داند و سه آموزه در خصوص آنان در قرآن مجید بر اساس آیه «ولا تقولوالمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیا و لکن و لا تشعرون» آمده است، گفت: آموزه اول اینکه شهدا نمرده‌اند و زنده و حی هستند؛ آموزه دوم اینکه شهدا زنده بوده و در زندگی زمینیان اثرگذارند و آموزه سوم آنکه حیات شهدا پس از شهادت آنان ادامه دارد و شما آن را احساس نمی‌کنید.
وی در ادامه افزود: جایگاه شهدا و خانواده شهدا در جامعه مؤید این مطلب است که خون این عزیزان جایگاهی بلند در نزد مردم دارد و ملت قدردان آنان و خانواده آنان هستند.
وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درباره جایگاه شهدا اظهار داشت: امام خمینی (ره) شهدا را گل‌های باغ رسالت می‌دانستند و فرموده‌اند: «خداوندا تو می‌دانی که استکبار و آمریکای جهانخوار گل‌های باغ رسالت تو را پرپر نمودند و خداوندا در جهان ظلم و ستم و بیداد همه تکیه‌گاه ما تویی و ما تنهای تنهاییم، ما را یاری کن»، مقام معظم رهبری نیز در خصوص شهدا می‌فرمایند: «شهدا در حریم خلوت الهی وارد شده‌اند» و امروز به لطف خداوند نگذاشته‌ایم که خون شهدایمان هدر رود و خانواده آنان از احترام والایی برخوردارند و از عالی‌ترین مقامات تا مردم کوچه و بازار قدردان این عزیزان هستند.
دکتر انصاری با اشاره به دیدار مسئولان با خانواده معظم شهدا و ایثارگران گفت: رهبر معظم انقلاب ملاقات‌های ثابت و مرتب با خانواده‌های شهدا دارند و رییس جمهوری نیز با این عزیزان دیدار برنامه ریزی شده دارند و مسئولان بنیاد نیز در راستای طرح سپاس به دیدار این عزیزان می‌روند و حرکت جهادی دیدار با خانواده شهدا و طرح سپاس و مأموریت ما برای تقدیر و تشکر از این عزیزان؛ نشانگر جایگاه والای این عزیزان است.
سردار انصاری با اشاره به تأثیر خون شهدا گفت: اقتدار و عزت امروز جامعه ایران و جایگاه بلند و اثرگذار ایران در منطقه و دنیا و پیشرفت‌های کشور در همه عرصه‌ها مدیون خون شهداست.
وی با بیان اینکه کشور نیازمند مدیریت جهادی است، افزود: اگر امروز تهدیدات از مرزهای جمهوری اسلامی به مرزهای اسرائیل غاصب منتقل شده، این ثمره خون شهدا و الگوسازی مقاومتی شهدا است.
قائم مقام بنیاد در ادامه افزود: امروز وظیفه فرزندان شهدا این است که جایگاه پدران خود را حفظ کنند و فرزندان شهدا در تلاشند تا به هر طریق بتوانند عزت و اقتدار اسلامی را امتداد داده و در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی راه پدران خود را دنبال کنند.
وی با اشاره به بیانات امام راحل در خصوص فرزندان شهدا اظهار داشت: امام می‌فرمودند «من با تمام وجود به شما عشق ورزیده و علاقه مندم که همگی شما عالم و متخصص برای اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزی سرسخت برای اسلام امریکایی و متحجران باشید» که این فرمایش امام بیانگر سه نقش و وظیفه فرزندان شهدا و ایثارگران است که عبارتند از «تلاش و جهاد علمی و تعهد به اسلام و انقلاب»، «حرکت و جهت گیری در جهت اسلام ناب محمدی» و «مبارزه سیاسی و اعتقادی با اسلام امریکایی و متحجران».
دکتر محسن انصاری در پایان افزود: مادر بنیاد خادم این عزیزان هستیم و با تک تکشان ارتباط داریم و می‌دانیم که تلاش این عزیزان در راستای اهداف امام راحل است و من امیدوارم خداوند توفیق خدمت گزاری بیشتر به این عزیزان را محقق کرده و آنان نیز راه پدر را ادامه دهند و انتظارات امام خمینی (ره) محقق شود.
گفتنی است، این مراسم با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، همسر شهید دکتر حسن عباسپور و دکتر حسن غفوری اولین وزیر نیرو بعد از شهید عباسپور و خانواده معظم شهدا برگزار شد و از 22 نفر از فرزندان شهدای نخبه و فعال اجتماعی صنعت آب و برق تجلیل شد.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 طرح تجمع پرداخت هزینه های درمان ایثارگران  [ چهارشنبه، 14 خرداد ماه، 1393 ] 2027 مشاهده
 بررسی دو طرح مهم درباره رزمندگان و ایثارگران درمجلس  [ چهارشنبه، 14 خرداد ماه، 1393 ] 1611 مشاهده
 موفقیت در دفاع مقدس نتیجه همراهی علم و ایثار بود  [ جمعه، 28 فروردين ماه، 1394 ] 1822 مشاهده
 سند راهبردي فرهنگ ايثار وشهادت تدوين مي شود  [ شنبه، 21 آذر ماه، 1394 ] 1469 مشاهده