فرهنگ ایثار در همه ابعاد در کشور ترویج شود

  • بازدید:
  • تاریخ: چهارشنبه، 24 شهريور ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

دبیر شورای نظارت بر صداو سیما با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: مهمترین راه های توریج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اولا یادآوری دوران عزتمند دفاع مقدس از طرق مختلف هنری و ثانیا تجلیل و تقدیر از کسانی که آن دوران پرشکوه را خلق کردند، تلقی می شود.


محمدحسین صوفی در گفتگو با خبرگزاری حیات ضمن تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: دفاع مقدس یک نقطه وزین و تابناک از تاریخ کشور ماست و مردم ما که از فشارهای طاغوت خسته شده بودند، تحت فرمان امام(ره) انقلابی را به سامان رساندند که بزرگترین تاریخ انقلاب های دنیا بود. اما دشمنان وجود این انقلاب، آزادی و استقلال در ایران را برنتابیده و هجوم ناجوانمردی را علیه ایران تدارک دیدند.

دبیر شورای نظارت بر صداو سیما افزود: در آن مقطع زمانی تمامی کشورهای دنیا صدام را حمایت و مجهز به انواع تسلیحات و نیروهای نظامی علیه جمهوری اسلامی کردند تا کشور ما که به تازگی انقلاب را پشت سر گذاشته و هنوز شکل اصلی خودش را پیدا نکرده بود را تحت فشار قرار دهند.

او با اشاره به قدرت مدیریت امام(ره) در سامان دهی به کشور پس از انقلاب اشاره کرد و افزود: با وجود تمامی موانع مردم توانستند تحت رهبری و هدایت امام خمینی به یک نظم و انسجام رسیده و در برابر هجوم ناجوانمردانه دشمنان مقاومت کنند . در آن دوران تمامی جوانان و مردان کشور از اقشار مختلف و با شرایط متفاوت راهی جبهه ها شدند و مقابل دشمنان ایستادند تا یک تاریخ درخشان را برای کشور رقم زده و یک دفاع ماندگار را به تاریخ بسپارند.

صوفی با تاکید بر اینکه مردان ایران در دفاع مقدس دست به ایثار و فداکاری و جانفشانی بزرگی زدند، تصریح کرد: آنان در دفاع مقدس یک رزم بی امان را رقم زده و به فتوحات بزرگی دست پیدا کردند؛ آنچنان که حتی وجبی را از خاک کشور را از دست ندادند که این موضوع در تاریخ ایران بی نظیر بود. چرا که ایران در صد سال اخیر همواره در جنگ ها نتوانسته بود جلوی پیشرفت دشمنان را بگیرد، ولی دردفاع مقدس از عزت و شرف کشور دفاع کردند.

دبیر شورای نظارت بر صداوسیما با اشاره به اثرات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: اکنون وظیفه ماست که همان رویه دوران دفاع مقدس را پیش ببریم تا در عرصه های مختلف از برجام گرفته تا دیگر موضوعات از زیاده خواهی دشمنان غربی و مدعیان منطقه جلوگیری کنیم.

او با اشاره بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در همه ابعاد و همه مقاطع در کشور مهم و ضروری است، افزود: مهمترین راه های توریج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اولا یادآوری دوران عزتمند دفاع مقدس از طرق مختلف هنری و ثانیا تجلیل و تقدیر از کسانی که آن دوران پرشکوه را خلق کردند، تلقی می شود.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 ضرورت بهره گیری از فضای مجازی در ترویج فرهنگ قرآنی  [ جمعه، 19 شهريور ماه، 1395 ] 681 مشاهده
 معاینه و درمان ۶۴ جانباز شیمیایی توسط پروفسور اشتانسل  [ چهارشنبه، 14 خرداد ماه، 1393 ] 1360 مشاهده
 شهادت ، آرزو مقام معظم رهبری  [ دوشنبه، 4 آبان ماه، 1394 ] 1060 مشاهده
 34 سال مرور خاطرات دفاع مقدس با چشمانی باز  [ يكشنبه، 31 مرداد ماه، 1395 ] 793 مشاهده