ضرورت بهره گیری از فضای مجازی در ترویج فرهنگ قرآنی

  • بازدید:
  • تاریخ: جمعه، 19 شهريور ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی، نباید در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی ایران از ظرفیت عظیم و مهم فضای مجازی غافل شد.


به گزارش خبرگزاری حیات مشهد مقدس، سردار محسن انصاری صبح روز پنجشنبه، 18 شهریور ماه 95 در آیین اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر «بخش خواهران» که در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و قاریان شهید فاجعه منا، اظهار داشت: امروز انس با قرآن نیاز مبرم جامعه اسلامی ما است که به طور قطع تمام پیچیدگی‌ها و مشکلات نیز می تواند از راه انس با همین آیات الهی برطرف شود.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه یکی از اهداف بزرگ جامعه اسلامی، قرآنی شدن است، افزود: تنها راه رسیدن به این هدف، در انس با قرآن است و امروز باید دل‌ها و جهان پیرامون ما با قرآن مانوس شود. انس با قرآن به معنای خو گرفتن، آرام گرفتن، همدم بودن و برقراری ارتباطی مستحکم است که در نهایت ابزار بسیار خوبی برای مقابله با تهاجم دشمنان و دفاع از مرزهای اعتقادی انسانی خواهد بود.
دکتر انصاری با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن با بندگانش سخن گفته است، تصریح کرد: انس با قرآن انسان را به یک منبع عظیم و لایتناهی وصل کرده و توان مبارزه با جنگ نرم دشمنان را بیشتر می‌کند؛ کمال انس با قرآن یعنی تغییر در رفتار انسان ها که با رسیدن به این کمال، مشکلات جامعه به راحتی حل می شود و بی شک جامعه ایثارگری به عنوان یکی از پیشروان برتر فرهنگ قرآنی در کشور می توانند تاثیر بسزایی در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه با انس با قرآن در جامعه داشته باشند.
قائم مقام بنیاد با تاکید بر اینکه دستیابی به کمال انس با قرآن اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: آموختن، قرائت، استمرار قرائت، تلاوت و فهم و تدبر در قرآن به طور قطع انس با این کتاب مقدس را به همراه دارد، اما با نیل به کمال و تغییرات رفتاری در نتیجه انس با قرآن، مقابله با جنگ نرم دشمنان نیز به مراتب آسان‌تر می شود.
سردار انصاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا، خاطر نشان کرد: در میان شهدای فاجعه اسفبار منا، پنج شهید قرآنی و 15 شهید روحانی و اهل علم حضور داشتند که این خود نشانگر ظرفیت بالای جامعه قرآنی کشور است.
وی با اشاره به نقش بی بدیل فضای مجازی در گسترش فرهنگ قرآنی اظهار داشت :در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی ایران نباید از ظرفیت عظیم و مهم فضای مجازی غافل شد، چرا که رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده‌اند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه خطاب به شرکت کنندگان در بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی خانواده‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور، گفت: شما که با قرآن مانوس هستید نباید از ظرفیت فضای مجازی غافل شده و این فضا را فراموش کنید، چرا که در این فضا می توان با ایستادگی در مقابل دشمن، فضای حاکم را از دست آنان خارج کرد، همچنین می توان با استفاده از این فرصت تهدیدات فضای مجازی را کاهش و مفاهیم قرآنی را نشر داد.
دکتر انصاری در پایان با تاکید بر اینکه فضای مجازی تهدیدی است که با تدبیر مناسب، می توان آن را به فرصت تبدیل کرد، اظهار داشت: انس با قرآن از طریق فضای مجازی یکی از مهمترین راه‌ها برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 فرهنگ ایثار در همه ابعاد در کشور ترویج شود  [ چهارشنبه، 24 شهريور ماه، 1395 ] 891 مشاهده
 دشمنِ کینه توز،آگاه را فراموش نکنیم  [ شنبه، 16 آبان ماه، 1394 ] 1116 مشاهده
 دلسرد کردن نسل جوان خیانت به کشور  [ پنجشنبه، 30 مهر ماه، 1394 ] 1056 مشاهده
 ضرورت ایجاد سرفصل ویژه ایثارگران در برنامه ششم توسعه  [ جمعه، 28 فروردين ماه، 1394 ] 2248 مشاهده
 وداع مردم مشهد مقدس با پیکر مطهر مادر شهید صیاد شیرازی  [ پنجشنبه، 7 مرداد ماه، 1395 ] 502 مشاهده