ضرورت بهره گیری از فضای مجازی در ترویج فرهنگ قرآنی

  • بازدید:
  • تاریخ: جمعه، 19 شهريور ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی، نباید در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی ایران از ظرفیت عظیم و مهم فضای مجازی غافل شد.


به گزارش خبرگزاری حیات مشهد مقدس، سردار محسن انصاری صبح روز پنجشنبه، 18 شهریور ماه 95 در آیین اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر «بخش خواهران» که در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و قاریان شهید فاجعه منا، اظهار داشت: امروز انس با قرآن نیاز مبرم جامعه اسلامی ما است که به طور قطع تمام پیچیدگی‌ها و مشکلات نیز می تواند از راه انس با همین آیات الهی برطرف شود.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه یکی از اهداف بزرگ جامعه اسلامی، قرآنی شدن است، افزود: تنها راه رسیدن به این هدف، در انس با قرآن است و امروز باید دل‌ها و جهان پیرامون ما با قرآن مانوس شود. انس با قرآن به معنای خو گرفتن، آرام گرفتن، همدم بودن و برقراری ارتباطی مستحکم است که در نهایت ابزار بسیار خوبی برای مقابله با تهاجم دشمنان و دفاع از مرزهای اعتقادی انسانی خواهد بود.
دکتر انصاری با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن با بندگانش سخن گفته است، تصریح کرد: انس با قرآن انسان را به یک منبع عظیم و لایتناهی وصل کرده و توان مبارزه با جنگ نرم دشمنان را بیشتر می‌کند؛ کمال انس با قرآن یعنی تغییر در رفتار انسان ها که با رسیدن به این کمال، مشکلات جامعه به راحتی حل می شود و بی شک جامعه ایثارگری به عنوان یکی از پیشروان برتر فرهنگ قرآنی در کشور می توانند تاثیر بسزایی در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراه با انس با قرآن در جامعه داشته باشند.
قائم مقام بنیاد با تاکید بر اینکه دستیابی به کمال انس با قرآن اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: آموختن، قرائت، استمرار قرائت، تلاوت و فهم و تدبر در قرآن به طور قطع انس با این کتاب مقدس را به همراه دارد، اما با نیل به کمال و تغییرات رفتاری در نتیجه انس با قرآن، مقابله با جنگ نرم دشمنان نیز به مراتب آسان‌تر می شود.
سردار انصاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا، خاطر نشان کرد: در میان شهدای فاجعه اسفبار منا، پنج شهید قرآنی و 15 شهید روحانی و اهل علم حضور داشتند که این خود نشانگر ظرفیت بالای جامعه قرآنی کشور است.
وی با اشاره به نقش بی بدیل فضای مجازی در گسترش فرهنگ قرآنی اظهار داشت :در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی ایران نباید از ظرفیت عظیم و مهم فضای مجازی غافل شد، چرا که رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده‌اند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه خطاب به شرکت کنندگان در بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی خانواده‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور، گفت: شما که با قرآن مانوس هستید نباید از ظرفیت فضای مجازی غافل شده و این فضا را فراموش کنید، چرا که در این فضا می توان با ایستادگی در مقابل دشمن، فضای حاکم را از دست آنان خارج کرد، همچنین می توان با استفاده از این فرصت تهدیدات فضای مجازی را کاهش و مفاهیم قرآنی را نشر داد.
دکتر انصاری در پایان با تاکید بر اینکه فضای مجازی تهدیدی است که با تدبیر مناسب، می توان آن را به فرصت تبدیل کرد، اظهار داشت: انس با قرآن از طریق فضای مجازی یکی از مهمترین راه‌ها برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 خبر خوش درمانی برای جانبازان شاغل  [ سه شنبه، 27 خرداد ماه، 1393 ] 2141 مشاهده
 تشکرازایستادگی ومقاومت ملت ایران  [ چهارشنبه، 22 مهر ماه، 1394 ] 1024 مشاهده
 رفع معضلات،جدی گرفتن اقتصادمقـاومتی  [ يكشنبه، 3 آبان ماه، 1394 ] 1196 مشاهده
 رحمت خدابرفرمانده قرارگاه حضرت زنیب(س) و رقیه(س)  [ سه شنبه، 21 مهر ماه، 1394 ] 1504 مشاهده
 سند راهبردي فرهنگ ايثار وشهادت تدوين مي شود  [ شنبه، 21 آذر ماه، 1394 ] 1469 مشاهده