خدمت به ایثارگران و جانبازان موجب تقرب به درگاه الهی است

  • بازدید:
  • تاریخ: جمعه، 22 مرداد ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: خدمت به بازماندگان دوران دفاع مقدس و کسانی که در راه خدا جهاد کردند و به شهادت رسیدند و مجروح شدند، موجب تقرب به خداوند متعال است. به گزارش خبرگزاری حیات، آیت‌الله حسین وحید خراسانی در دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و تعدادی از نخبگان ایثارگر استان گفت: رسیدگی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از بهترین اعمال و افضل قربات است.


این مرجع تقلید تاکید کرد: این خدمت به بازماندگان دوران دفاع مقدس و کسانی که در راه خدا جهاد کردند و به شهادت رسیدند و مجروح شدند، موجب تقرب به خداوند متعال است.

آیت‌الله وحید خراسانی تصریح کرد: اهمیت رسیدگی به این عزیزان تا این حد است که پیامبر (ص) بر آن سفارش کردند و فرمودند، من و سرپرست یتیم در بهشت همسایه یکدیگریم.

وی بیان کرد: این خدمات باید خالصانه و به شیوه صحیح و در شأن این عزیزان صورت گیرد.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر قرائت قرآن و عمل به دستورات این کتاب آسمانی تاکید کرد: به خانواده معظم شهدا و ایثارگران سفارش کنید تا قرآن بخوانند و ثواب قرائت را به امام عصر (عج) تقدیم کنند، این اقدام تاثیر بسیاری در زندگی دنیا و آخرت به همراه دارد.

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران نیز در این دیدار ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) گفت: امروز به همراه تعدادی از نخبگان شاهد و ایثارگر طلاب علوم حوزوی، نویسندگان و برگزیدگان محضرتان رسیدیم تا از رهنمودهای شما کسب فیض کرده باشیم.

سیدجواد هاشمی افزود: هم اکنون استان قم اقدام به تشکیل پرونده برای بیش از 400 نخبه و سرآمد شاهد و ایثارگر کرده است که تعدادی از این عزیزان فارغ التحصیلان و طلاب حوزه های علوم دینی هستند.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 نخستین کمیسیون ایثار و شهادت شورای شهر مشهد تشکیل شد  [ سه شنبه، 5 مرداد ماه، 1395 ] 723 مشاهده
 نحوه پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران  [ جمعه، 26 ارديبهشت ماه، 1393 ] 1396 مشاهده
 ایران در حراست از عتبات عالیات از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند  [ چهارشنبه، 28 خرداد ماه، 1393 ] 1775 مشاهده
 دلسرد کردن نسل جوان خیانت به کشور  [ پنجشنبه، 30 مهر ماه، 1394 ] 985 مشاهده