150خشت طلای اهدایی جامعه ایثارگری خراسان رضوی راهی عتبات عالیات شد

  • بازدید:
  • تاریخ: چهارشنبه، 20 مرداد ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان رضوی گفت: در سه ماهه نخست امسال با مشارکت جامعه ایثارگری خراسان رضوی بالغ بر 150 خشت طلا برای ایوان های حرم خریداری و مبلغ 200 میلیون تومان نیز برای مرقد کاظمین جمع آوری شد.


جعفر دهنوی، رئیس ستاد عتبات و عالیات خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار حیات مشهد مقدس در خصوص فعالیت های این ستاد اظهار کرد: شهدای والامقام ما در هشت سال دفاع مقدس آرزوی خدمت به حرمین شرفین داشتند لذا ما نیز به عنوان ادامه دهندگان راه این عزیزان در جهت توسعه مکان های مقدس حرکت می کنیم.

وی افزود: از جمله اقدامات ما می توان ه جذب مشارکت های مردمی، تغذیه، اسکان و مدیریت مراسم اربعین در خراسان رضوی اشاره کرد.

رئیس ستاد عتبات و عالیات در خراسان رضوی ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان به دو شیوه مشارکت های عمومی در سطح استان را جمع آوری می کند و هر پروژه یا طرح پیشنهادی خود را به ستاد مرکز ارسال می کند؛ روش دوم به صورت مدیریت پروژه است که بر مبنای توان استان پروژه ها واگذار می شود.

وی با بیان اینکه اصل کار فرهنگی در ستاد به عنوان نماد وحدت بین ملت های مسلمان است، عنوان کرد: خراسان رضوی در این زمینه خوشبختانه پیشرو بوده به شکلی که در حال حاضر صحن مبارک حضرت علی(ع) در نجف، یک صحن به نام حضرت فاطمه(س) نیز احداث شده که فضای معنوی و مساحت علوی را بسیار وسعت بخشیده است.

دهنوی ادامه داد: با این اقدام زائران حرم حضرت علی(ع) می توانند با آسایش و آسودگی خاطر بیشتری به زیارت بپردازند.

وی تصریح کرد: از جمله فعالیت های عملی ستاد در بحث توسعه حرمین شرفین می توان به احداث صحن عقیله بنی هاشم، ترفیع گنبد امام حسین(ع) و توسعه اطراف ضریح امام حسین(ع) تحت عنوان طرح یا حسین(ع) با مشارکت جامعه ایثارگری استان در حال اجرا است.

رئیس ستاد عتبات و عالیات در خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین با مشارکت خانواده های ایثارگر به مناسبت دهه کرامت و خشنودی حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) مرقد امام جواد(ع) بحث تو سعه حرم را دنبال می کنیم.

وی گفت: در سه ماهه نخست امسال با مشارکت جامعه ایثارگری خراسان رضوی بالغ بر 150 خشت طلا برای ایوان های حرم خریداری شد و مبلغ 200 میلیون تومان نیز برای مرقد کاظمین جمع آوری شد.
دهنوی ابراز کرد: همچنین بحث توسعه حرم امامین و جوادین به دنبال احداث صحن امام رضا(ع) هستیم.

وی اظهار داشت: امروز دنیا متحیر حضور عظمت و قدرت ایران است که چگونه کشوری که زمانی تمام دنیا می خواستند جلوی فعالیتش را بگیرند امروز در مسیر پیاده سازی مدیریت اسلامی کامل حرکت می کند.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 رحمت خدابرفرمانده قرارگاه حضرت زنیب(س) و رقیه(س)  [ سه شنبه، 21 مهر ماه، 1394 ] 1589 مشاهده
 شهادت ، آرزو مقام معظم رهبری  [ دوشنبه، 4 آبان ماه، 1394 ] 1422 مشاهده
 پیام شهدای همیشه زنده باید به نسل جوان منتقل شود  [ پنجشنبه، 7 مرداد ماه، 1395 ] 1290 مشاهده
 تقوا یعنی مطیع رهبر بودن  [ سه شنبه، 12 آبان ماه، 1394 ] 1575 مشاهده