پیکر مطهر و معطر شهدا در سراسر ایران اسلامی تشییع شد

  • بازدید:
  • تاریخ: شنبه، 9 مرداد ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

در ایام سوگواری شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، سراسر جغرافیای ایران اسلامی در ۲۳ استان میزبان ۱۲۷ شهید دفاع مقدس است که ۲۸ تن از این شهدای عزیز شناسایی شده و ۹۹ نفر از آنان به صورت گمنام طی مراسم باشکوهی در ۵۹ نقطه کشور تشییع و در حال خاکسپاری است.


به گزارش خبرگزاری حیات، پیکرهای طیبه شهدای دوران دفاع مقدس همزمان با روز شهادت امام صادق (ع) روز شنبه 9 مرداد ماه در 23 استان کشور تشییع و خاکسپاری شد و در استان تهران با حضور باشکوه مردم شهیدپرور تدفین شهدا در 9 نقطه انجام شد. نقاط استان تهران برای میزبانی شهدا شهرهای رودهن، رباط‌کریم، شهرک امیریه شهریار، شهر ارجمند فیروزکوه و همچنین شهر تهران فدراسیون تکواندو، شهرک سوهانک، منازل مسکونی زینبیه نزاجا، صنایع هواپیما سازی ایران و گروه صنایع شهید کاظمی وزارت دفاع بود.
در یکی از این مراسم با شکوه تشییع و تدفین شهید گمنام 18 ساله در محل فدراسیون تکواندو برگزار شد. در این مراسم کادر فنی تیم ملی و ملی پوشان تکواندو اعزامی به المپیک، سجادی معاون وزیر ورزش و جمعی از ورزشکاران و مسئولان حضور داشتند و این شهید سرافزار در آرامگاهی در محوطه فدراسیون تکواندو به خاک سپرده شد.
پیکر مطهر 2 شهید بی‌نشان نیز در شهرک مسکونی زینبیه نیروی زمینی ارتش تشییع و در یادمان شهدای این شهرک آرام گرفتند.
در این مراسم که صبح امروز در شهرک مسکونی زینبیه نیروی زمینی ارتش برگزارشد، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از کارکنان و فرماندهان یکان‌های ارتش مستقر در تهران و خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز حضور داشتند.
در این مراسم پیکر پاک 2 شهید گمنام دفاع مقدس پس از تشییع و اقامه نماز توسط توسط حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در یادمان شهدای شهرک مسکونی زینبیه نیروی زمینی ارتش به خاک سپرده شدند.
علاوه بر تهران استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، مرکزی، همدان، لرستان و یزد میزبان شهدای گرانقدر دفاع مقدس بودند و مردم با شکوه فراوان همزمان با سوگواری شهادت امام صادق (ع) پیکر مطهر شهدا را بدرقه کردند.
در مشهد مقدس خیل عظیمی از زائران بارگاه منور رضوی دعای کمیل را در حرم رضوی و در کنار پیکر چهار شهید گمنام قرائت کردند. این ویژه‌برنامه پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء توسط آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در صحن جامع رضوی با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاوران برگزار شد.
طنین لبیک «یا حسین» هزاران زائر در تمام صحن‌های حرم مطهر رضوی، جلوه زیبایی به تشییع باشکوه این چهار شهید گمنام هدیه داده بود. در ادامه این برنامه باشکوه آیت‌الله مکارم شیرازی درباره جایگاه شهدا اظهار داشت: حضور پیکر مطهر چهار شهید گمنام در این بارگاه یادآور این مطلب است که امنیت این کشور به‌سادگی به‌دست نیامده است و اگر مجاهدت و ایثارگری‌های این عزیزان نبود کشور ما در سلطه استکبار جهانی بود.
در قم نیز پیکرهای 4 تن از شهدای گمنام و همچنین 2 تن از شهدای تازه تفحص شده و 2 شهید مدافع حرم از مسجد امام حسن عسکری (ع) به طرف حرم حضرت معصومه (س) تشییع و پس از طواف و اقامه نماز به امامت آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه موقت قم به خاک سپرده شد.
پیکر یک تن از این شهیدان گمنام که سن آن حدود 20 سال تخمین زده شده و در سال 67 در منطقه فاو به شهادت رسیده است، پس از تشییع جهت دفن به پادگان شهید مصطفی خمینی انتقال پیدا کرد.
همچنین پیکرهای دو شهید 18 و 21 ساله نیز که در سال 63 و درعملیات های خیبر و الفجر 8 در جزیره مجنون و منطقه‌ام الرصاص به فیض عظیم شهادت نائل آمده بودند، نیز برای خاکسپاری به شهر قنوات از توابع قم منتقل شد.
یک تن دیگر از شهیدان گمنام تفحص شده نیز که در زمان شهادت خود در جزیره مجنون در حدود 15 سال سن داشته است، در محل اردوگاه ولایت واقع در میان 72 تن به خاکسپرده شد.
همچنین پیکر مطهر شهیدان حسین خراسانی و تقی خسروبیگی از درجه داران و سربازان یگان‌های ارتش در قم از دیگر شهدای تشییع شده امروز به شمار می‌رفت، که اخیراً هویت آنان پس از انجام آزمایش دیان ای مشخص و به خانواده‌هایشان اعلام شد.
همچنین پیکرهای 2 تن از شهیدان مدافع حرم به نام‌های خیر حسین و قلندر زینت حسین از اتباع پاکستانی مقیم قم و عضو تیپ زینبیون مستقر در سوریه از جمله دیگر شهدای تشیع شده در قم بودند که پس از تشییع برای دفن در کنار دیگر شهدای مدافع حرم به قطعه 31 بهشت معصومه انتقال داده شدند.
مشایعت کنندگان پیکرهای این شهیدان در حالی که در رثای مؤسس مکتب تشیع نوحه خوانی و عزاداری می‌کردند، با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود جنایت‌های عمال استکبار جهانی در کشورهای منطقه را به شدت محکوم کردند.

شناسایی پیکر مطهر 28 شهید دفاع مقدس
از میان پیکرهای مطهر شهدا، پیکر پاک ۲۸ شهید دوران دفاع مقدس در معراج شهدا شناسایی شده است که تشییع و به خاک سپرده شدند.

مشخصات این شهدای گرانقدر به شرح زیر است:
شهید عباسعلی اوسطی
شهید عباسعلی اوسطی، فرزند مهدی، اعزامی از استان خراسان رضوی است. این شهید بزرگوار جمعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، به جنگ اعزام و در درگیری منطقه عملیاتی سردشت اسیر و پس از شهادت در اردوگاه عراق در قبرستان الکرخ به خاک سپرده و پس از آن کشف گردید.
شهید محمد دهقانی
شهید محمد دهقانی فرزند غلامرضا، اعزامی از استان خراسان جنوبی است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به جنگ اعزام و در تک دشمن ۶۷ منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسید.
شهید حسین خراسانی
شهید حسین خراسانی فرزند محمد، اعزامی از استان قم است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به جنگ اعزام و در درگیری در قصر شیرین اسیر و پس از شهادت در اردوگاه عراق در قبرستان الکرخ به خاک سپرده و پس از آن کشف شد.
شهید تقی خسروبیگی برچلویی
شهید تقی خسروبیگی برچلویی فرزند عباس، اعزامی از استان قم است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به جنگ اعزام و در درگیری در منطقه عملیاتی بازی درازبه شهادت رسید.
شهید یعقوب تلخابی
شهید یعقوب تلخابی فرزند قربانعلی، اعزامی از استان مرکزی است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به جنگ اعزام و در ایذائی والفجر ۸ منطقه عملیاتی کوشک به شهادت رسید.
شهید مهدی نیرپناه
شهید مهدی نیرپناه فرزند فرج، اعزامی از استان همدان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات کربلای ۴ و در منطقه عملیاتی‌ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید حمیدرضا حبیب نیا
شهید حمیدرضا حبیب نیا فرزند محبت الله، اعزامی از استان همدان است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در تک دشمن ۶۷ و در نفت شهر اسیر و پس از شهادت در اردوگاه عراق در قبرستان الکرخ به خاک سپرده و پس از آن کشف گردید.
شهید محمد ضرابی
شهید محمد ضرابی فرزند علی اصغر، اعزامی از استان همدان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در منطقه میمک به شهادت رسید.
شهید حمیدرضا رحیمیان
شهید حمید رضا رحیمیان فرزند غلامرضا، اعزامی از استان گیلان است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در تک دشمن ۶۷ در منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسید.
شهید ایرج فلاح ابراهیم پور
شهید ایرج فلاح ابراهیم پور فرزند مصیب، اعزامی از استان گیلان است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در تک دشمن ۶۷ در منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسید.
شهید جعفر سلیمانی
شهید جعفر سلیمانی فرزند بهبود، اعزامی از استان آذربایجان شرقی است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در تک دشمن ۶۷ و در منطقه عملیاتی عین خوش به شهادت رسید.
شهید مرتضی اعلائی اسفنجانی
شهید مرتضی اعلائی اسفنجانی فرزند محمد، اعزامی از استان آذربایجان شرقی است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در تک دشمن سال ۶۷ در منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسید.
شهید سید ناصر ناصری
شهید سید ناصر ناصری فرزند سید معصوم، اعزامی از استان اردبیل است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات خیبرو در منطقه عملیاتی مجنون به شهادت رسید.
شهید معین حق پرست
شهید معین حق پرست فرزند عبدالرسول، اعزامی از استان اصفهان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.
شهید محمد تقی ملک احمدی
شهید محمد تقی ملک احمدی فرزند احمد علی، اعزامی از استان اصفهان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات محرم و در منطقه عملیاتی عین خوش به شهادت رسید.
شهید کریم سلیمی قهفرخی
شهید کریم سلیمی قهفرخی فرزند سید احمد، اعزامی از استان اصفهان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات محرم و در منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسید.
شهید محمد علی جنترانی
شهید محمدعلی جنترانی فرزند اکبر، اعزامی از استان اصفهان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات بدرو در منطقه عملیاتی هورالعظیم به شهادت رسید.
شهید محمد قائدی
شهید محمد قائدی فرزند علی، اعزامی از استان فارس است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات کربلای ۴ و در منطقه عملیاتی‌ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید قنبر اسدپور
شهید قنبر اسدپور فرزند اسد، اعزامی از استان فارس است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی هور الهویزه (شرق دجله) به شهادت رسید.
شهید کرامت الله افسرده
شهید کرامت الله افسرده فرزند ابوالحسن، اعزامی از استان فارس است. این شهید بزرگوار جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و درعملیات والفجر ۲ و در منطقه عملیاتی حاج عمران به شهادت رسید.
شهید علی اکبر خانجانی
شهید علی اکبر خانجانی فرزند صادق، اعزامی از استان مازندران است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و درعملیات والفجر ۶ و در منطقه عملیاتی چیلات به شهادت رسید.
شهید حیدر یزدانی
شهید حیدر یزدانی فرزند اسماعیل، اعزامی از استان بوشهر است. این شهید بزرگوار جمعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در درگیری منطقه عملیاتی جاده خرمشهر به شهادت رسید.
شهید رضا علی اعرابیان
شهید رضا علی اعرابیان فرزند قاسم، اعزامی از استان سمنان است. این شهید بزرگوار جمعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جنگ اعزام و در عملیات ایذائی والفجر ۸ و در منطقه عملیاتی‌ام الرصاص به شهادت رسید.
شهید علی طالب زاده
شهید علی طالب زاده فرزند جواد، اعزامی از استان تهران است. این شهید بزرگوار جمعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به جنگ اعزام و در عملیات والفجر ۴ و در منطقه عملیاتی پنجوین به شهادت رسید.

جزئیات تشییع و خاکسپازی شهدای گرانقدر به شرح زیر است:
استان تهران
شهر رودهن شهرستان دماوند، روز سه شنبه ۱۲ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۲۰ و ۳۰ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات رمضان (شرق بصره) بود.
فدراسیون تکواندو، روز شنبه ۹ مرداد میزبان یک شهید گمنام ۱۸ ساله مربوط به عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.
شهرک سوهانک، روز شنبه ۹ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۲۳ و ۲۲ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات رمضان (شرق بصره) بود.
گروه صنایع شهید کاظمی ودجا، روزیکشنبه ۱۰ مرداد میزبان یک شهید گمنام ۲۱ ساله مربوط به عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.
منازل مسکونی زینبیه نزاجا، روز شنبه ۹ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۴ ساله مربوط به عملیات‌های کربلای ۴ (ام الرصاص) و عملیات محرم (شرهانی) بود.
شهر رباط کریم، روز شنبه ۹ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۲۵ و ۱۶ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات والفجر ۱ (فکه) بود.
صنایع هواپیما سازی ایران، روز چهارشنبه ۶ مرداد میزبان یک شهید گمنام ۲۰ ساله مربوط به عملیات رمضان (شرق بصره) بود.
شهرک امیریه شهرستان شهریار، روز شنبه ۹ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۱۷ و ۲۶ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات محرم (شرهانی) بود.
شهر ارجمند (شهرستان فیروز کوه)، روز شنبه ۹ مردادمیزبان دو شهید گمنام ۲۳ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات بدر (شرق دجله) بود.

استان آذربایجان شرقی
مرکز باغ موزه دفاع مقدس استان (تبریز)، روز شنبه ۹ مرداد میزبان سه شهید گمنام ۱۸، ۲۷ و ۲۲ ساله مربوط به عملیات‌های خیبر (مجنون)، خیبر (مجنون) وعملیات بدر (شرق دجله) بود.
شهر آقکند (شهرستان میانه)، روز شنبه ۹ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۲۲ و ۱۷ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات محرم (شرهانی) بود.

استان آذربایجان غربی
شهرستان تکاب، روز شنبه ۹ مردادمیزبان دو شهید گمنام ۱۹ و ۳۴ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات خیبر (مجنون) بود.
حسینیه ثارالله (ارومیه)، روز شنبه ۹ مرداد میزبان دو شهید گمنام ۲۰ و ۲۳ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات کربلای ۴ (ام الرص) بود.

استان اصفهان
شهر زیار (شهرستان اصفهان)، روز شنبه ۹ مرداد ماهمیزبان دو شهید گمنام ۲۰ و ۱۵ ساله مربوط به عملیات‌های رمضان (شرق بصره) و عملیات خیبر (مجنون) بود.
ستاد ناجا استان، روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۱ ساله مربوط به عملیات والفجریک (فکه) است.
شهر حبیب آباد (شهرستان برخوار)، شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۷ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های خیبر (مجنون) و عملیات خیبر (مجنون) بود.

استان بوشهر
شهر دورهک (شهرستان دیر)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۲ و ۲۳ ساله مربوط به عملیات‌های تک دشمن ۶۷ (فاو) و عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.

استان خراسان شمالی
شهر صفی آباد (شهرستان اسفراین)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۰ و ۲۱ ساله مربوط به عملیات‌های بدر (شرق دجله) و عملیات خیبر (مجنون) بود.
شهر ایور (شهرستان گرمه)، روز شنبه ۹ مداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۱ و ۲۷ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات بدر (شرق دجله) بود.

استان خراسان رضوی
لشگر ۷۷ ثامن الائمه نزاجا، روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۱ ساله مربوط به عملیات محرم (شرهانی) بود.
شهرستان چناران، روز شنبه ۹ تیرماه میزبان دو شهید گمنام ۱۷ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های خیبر (مجنون) و کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.
بوستان نیلوفر آبی قاسم آباد مشهد، روز شنبه ۹ تیرماه میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۰ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات بدر (شرق دجله) بود.

استان خوزستان
شهر ترکالکی (شهرستان گتوند)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۲ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های بدر (شرق دجله) و عملیات خیبر (مجنون) بود.
شهر دارخوین (شهرستان شادگان)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۰ و ۲۵ ساله مربوط به عملیات‌های تک دشمن (فاو) و عملیات خیبر) مجنون) بود.
ستاد ناجا استان، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۰ ساله مربوط به عملیات خیبر (مجنون) بود.

استان سمنان
مرکز آموزش پداجا سمنان، روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۷ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) است.

استان فارس
شهر مصیری (شهرستان رستم)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۱۶ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات محرم) شرهانی) بود.
شهر وراوی (شهرستان مهر)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام بود.
شهر اهل (شهرستان لامرد)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های کربلای ۴ (ام الرصاص) و عملیات محرم (شرهانی) بود.
بخش چاهورز (شهرستان لامرد)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۳ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های کربلای ۴ (ام الرصاص) و عملیات محرم (شرهانی (بود.
شهرک صدراشیراز، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۷ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های بدر (شرق دجله) و عملیات رمضان (شرق بصره) بود.

استان قم
پادگان شهید مصطفی خمینی، روز یکشنبه ۱۰ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۰ ساله مربوط به عملیات تک دشمن ۶۷ (فاو) است.
شهر قنوات، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۱ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات خیبر (مجنون) بود.
اردوگاه ولایت قم، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۱۵ ساله مربوط به عملیات خیبر (مجنون) بود.

استان کرمانشاه
لشگر عملیاتی ۲۹ نبی اکرم، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۳ ساله مربوط به عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.
حوزه علمیه امام خمینی (ره) کرمانشاه، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۱۹ ساله مربوط به عملیات والفجر ۸ (فاو) بود.

استان کرمان
شهر خانوک (شهرستان زرند)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۴۰ و ۱۷ ساله مربوط به عملیات‌های کربلای ۴ (ام الرصاص) و عملیات بیت المقدس (خرمشهر) بود.
شهر گلباف (شهرستان کرمان)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۷ ساله مربوط به عملیات‌های والفجر ۴ (پنجوین) و عملیات خیبر (مجنون) بود.

استان کردستان
ستاد ناجا استان، روز یکشنبه ۱۰ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۱ ساله مربوط به عملیات والفجر ۴ (پنجوین) است.

استان گیلان
شهر پره سر (شهرستان رضوانشهر)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۹ و ۱۸ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات محرم (شرهانی) بود.
شهر گواب زرمیخ (شهرستان صومعه سرا)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۵ و ۲۰ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات خیبر (مجنون) بود.
مرکز آموزش حسن رود نداجا، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۳ ساله مربوط به عملیات رمضان (شرق بصره) بود.
شهر خشکبیجار (شهرستان رشت)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۴۰ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات رمضان (شرق بصره) بود.

استان مازندران
شهر امیر کلاً (شهرستان بابل)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۵ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات‌های خیبر (مجنون) و تک دشمن ۶۷ (شلمچه) بود.
شهر کلاردآباد (شهرستان عباس آباد)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۴ و ۲۰ ساله مربوط به عملیات‌های تک دشمن (زبیدات) و عملیات کربلای ۵ (شلمچه) بود.
شهر شیرگاه (شهرستان سوادکوه)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۲ و ۲۰ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات تک دشمن (شلمچه) بود.

استان گلستان
شهر فراغی (شهرستان کلاله)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۱۷ و ۲۷ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.
شهرستان بندر ترکمن، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان ۳ شهید گمنام ۲۳، ۱۷ و ۲۵ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص)، عملیات والفجر ۴ (پنجوین) و عملیات والفجر ۴ (پنجوین) بود.
ستاد سپاه نینوا استان، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۱۸ ساله مربوط به عملیات تک دشمن (زبیدات) بود.

استان مرکزی
حوزه علمیه برادران شهر نراق، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۱۸ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) بود.
مرکز آموزش پداجا اراک، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۱۹ ساله مربوط به عملیات کربلای ۵ (شلمچه) بود.
ستاد سپاه استان؛ روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۳ ساله مربوط به عملیات محرم (شرهانی) بود.

استان همدان
اردوگاه ابوذر همدان، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۱ و ۱۶ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.
حوزه علمیه خواهران نهاوند، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۰ ساله مربوط به عملیات ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) بود.
ستاد ناجا استان، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۴ ساله مربوط به عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.

استان لرستان
شهر بیرانشهر (شهرستان خرم آباد)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان دو شهید گمنام ۲۰ و ۱۷ ساله مربوط به عملیات خیبر (مجنون) و والفجر ۴ (پنجوین) بود.

استان یزد
شهر ندوشن (شهرستان میبد)، روز شنبه ۹ مرداد ماهمیزبان دو شهید گمنام ۲۲ و ۲۰ ساله مربوط به عملیات‌های ایذایی والفجر ۸ (ام الرصاص) و عملیات والفجر ۴ (پنجوین) بود.
حوزه علمیه خواهران اردکان، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۲۱ ساله مربوط به عملیات کربلای ۵ (شلمچه) بود.

استان خراسان جنوبی
بیرجند (ستاد ناجا استان)، روز شنبه ۹ مرداد ماه میزبان یک شهید گمنام ۱۶ ساله مربوط به عملیات کربلای ۴ (ام الرصاص) بود.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):