شهدای مدافع حرم امنیت ملی را تضمین کرده‌اند

  • بازدید:
  • تاریخ: يكشنبه، 3 مرداد ماه، 1395
  • موضوع: اخبار

امروز شهدای مدافع حرم به‌عنوان شهیدان مدافع حریم انقلاب اسلامی، امنیت ملی ما را تضمین کرده‌اند.

سردار محسن انصاری در نشست نهایی نظارت ستادی از بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ که روز چهارشنبه، ۳۰ تیرماه ۹۵ برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های خاص بنیاد تهران بزرگ و کانون توجه بودن این ستاد، گفت: بنیاد تهران بزرگ با وجود تحت پوشش داشتن ۳۰ هزار خانواده شهید و ۳۰ هزار جانباز، حدود ۱۰ درصد از ایثارگران کل کشور را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.

n00171958-b


قائم مقام بنیاد با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین نقشی که بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ می‌تواند ایفا کند، الگوسازی و تأثیرگذاری در کل کشور است، خاطرنشان کرد: بنیاد تهران بزرگ با بهره‌گیری از نیروی انسانی قوی، مدیریتی منسجم، سیستمی و منطقی و همچنین با یک نگاه کل‌نگری، می‌تواند الگو و نمونه‌ای برای کل کشور باشد. در این صورت و با داشتن دیدگاه و ظرفیت فکری کشوری، بسیاری از مسائل و مشکلات این بنیاد نیز مرتفع خواهد شد.

دکتر محسن انصاری افزود: مهم‌ترین کاری که می‌توان در مقطع فعلی انجام داد شناخت عناصر تهدیدکننده انقلاب اسلامی و جامعه ایثارگری و ارزش‌های اسلامی در کشور است. نظام سلطه در راستای جنگی نرم، زیرساخت‌های اعتقادی، اخلاقی و ایمانی ملت ایران را هدف گرفته است که در این شرایط، بنیاد شهید و امور ایثارگران با استفاده از توان نرم جمهوری اسلامی ایران یعنی فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک ابزار فرهنگی و ترویجی باید به مقابله با این تهدیدات بپردازد.
قائم مقام بنیاد ادامه داد: خودسازی برای رویارویی در این هماورد بزرگ یکی از وظایف بنیاد به‌عنوان متولی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است چراکه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند بنیاد شهید و امور ایثارگران باید کمربسته توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین ابزارهای دشمن و نظام سلطه در این جنگ نرم، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، ارتباطی و مجازی و تشکل‌های اجتماعی است ولی حفظ روحیه جهادی و انقلابی و ارتقای تأثیرگذاری در شبکه‌های مجازی و اجتماعی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد چون اثرگذاری و اهمیت این شبکه‌ها به قدری است که مقام معظم رهبری در سخنانی فرموده‌اند اگر رهبر نبودم، رییس فضای مجازی کشور می‌شدم.
سردار انصاری با تأکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران باید با استفاده از تشکل‌های مردم‌نهاد ایثارگری، ایجاد ارتباط با این تشکل‌ها و با استفاده از فضاهای مجازی در رابطه با اقتصاد مقاومتی به گفتمان سازی بپردازد، افزود: روحیات انقلابی، جهادی، بینشی و بصیرتی زیربنای انجام تمام کارها است که ما نیز می‌توانیم با استفاده از این عناصر در بستر مجازی در این هماورد بزرگ شرکت کنیم.
قائم مقام بنیاد با بیان اینکه توسعه فرهنگی با هماهنگی سایر دستگاه‌ها، نیاز محیط و زمان ما است، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با ارائه قابلیت‌های خود در عرصه ایثار و شهادت، می‌تواند به‌عنوان پایگاه اصلی ایثار و شهادت در تهران ظهور و بروز یابد.
وی در ادامه با اشاره به نتایج مثبت نظارت ستادی از بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، گفت: وحدت مدیریت، فضایی آرام، حاکمیت سلسله‌مراتب، اتحاد و یکپارچگی معاونین و مدیران، انسجام و وحدت مدیریت و ایمان به کار در این نهاد مقدس در مجموعه کاری بنیاد تهران بزرگ مشهود و نشانگر طی روندی رو به رشد در این بنیاد است.
سردار انصاری در ادامه اظهار داشت: سازمان‌دهی ایثارگران میهمان در مناطق بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، کاهش مراجعات حضوری به ستاد تهران بزرگ و ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهره‌گیری از کانون‌های فرهنگی تهران بزرگ و افزایش اعزام خانواده‌های ایثارگران به اردوهای زیارتی و سیاحتی نیز در ادامه فعالیت‌ها باید مدنظر قرار بگیرد.
وی به وضعیت رضایت‌بخش بنیاد تهران بزرگ در حوزه‌های مددکاری، آموزش و بهداشت و درمان جامعه ایثارگران تحت پوشش این بنیاد اشاره کرد و گفت: با ادامه فعالیت‌های مثبت و برطرف کردن کاستی‌ها در حوزه درمان، می‌توان به بهترین شکل مشکلات درمانی جامعه معزز ایثارگران را مرتفع کرد. در بحث اشتغال ایثارگران نیز باید سازمان‌دهی‌های جدید انجام شده و مشکلات این حوزه برطرف شود.
قائم مقام بنیاد با تأکید بر ارتقا و توسعه منابع انسانی، سرکشی و نظارت به مناطق، به‌روز شدن سرورها و ارتقای دانش سیستمی کارکنان در ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، به ضرورت دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم اشاره کرد و افزود: شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با نقش‌آفرینی‌های خود؛ انقلاب و کشور را در برهه حساس آن زمان نجات دادند، امروز نیز شهدای مدافع حرم به‌عنوان شهیدان مدافع حریم انقلاب اسلامی، امنیت ملی ما را تضمین کرده‌اند.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تقوا یعنی مطیع رهبر بودن  [ سه شنبه، 12 آبان ماه، 1394 ] 1100 مشاهده
 پرداخت کمک معیشت به رزمندگان و جانبازان معسر  [ سه شنبه، 25 شهريور ماه، 1393 ] 5505 مشاهده
 34 سال مرور خاطرات دفاع مقدس با چشمانی باز  [ يكشنبه، 31 مرداد ماه، 1395 ] 783 مشاهده
 رفع معضلات،جدی گرفتن اقتصادمقـاومتی  [ يكشنبه، 3 آبان ماه، 1394 ] 912 مشاهده
 نحوه پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران  [ جمعه، 26 ارديبهشت ماه، 1393 ] 1433 مشاهده