گسترش فعالیت های ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی ضرورت دارد

  • بازدید:
  • تاریخ: دوشنبه، 17 اسفند ماه، 1394
  • موضوع: اخبار

به گزارش خبرگزاری ایثارگران؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر روز دوشنبه ۱۷ اسفند ماه در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان یزد حضور ۱۴ هزار ایثارگر در این استان را نشان از فداکاری و رشادت‌های مردم این دیار دانست و خاطرنشان کرد: رزمندگان این استان در دوران دفاع مقدس در واحدهای گوناگون از جمله تیپ الغدیر در دلاوری و رشادت زبانزد بودند.

image


رییس‌ جمهوری با تأکید برضرورت تقویت امید در جامعه و میان مردم اظهارداشت: در سالی که گذشت توانستیم پرونده هسته‌ای را با موفقیت حل کنیم و امروز هیچ مسئول و صاحب‌نظری در دنیا نیست که بگوید جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات شکست خورده و یا عزتش از بین رفته است.

وی افزود: باوجود مشکلات گسترده اقتصادی ناشی از کاهش شدید درآمدهای نفتی و در سایه صبر و استقامت مردم، کمک صاحب‌نظران و تلاش دولتمردان، توانستیم شرایط سخت سال ۹۴ را مدیریت کنیم و این درحالی بود که برخی اشاره می کردند که با این کاهش درآمدها، دولت حتی قادر به پرداخت حقوق کارمندان و تأمین بودجه‌های عمرانی نیست.
رییس‌ جمهوری با بیان این که امروز شرایط برای رشد و توسعه در کشور فراهم شده است، افزود: باید گام به گام برای انجام اقدامات بزرگتر در کشور آماده شویم و توقع ما از صاحب‌نظران و برگزیدگان این است که با فکر، تلاش و سرمایه خود به صحنه آمده و به دولت در این مسیر کمک کنند.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: دولت تجلی اراده مردم در صحنه است و زمانی موفق خواهد بود که مردم با اراده در عرصه‌های مختلف اداره کشور حضور پیدا کنند.
رییس جمهوری به اقدامات بزرگ اهالی یزد در طراحی قنوات و ایجاد بادگیرها اشاره کرد و گفت: مطمئناً استان یزد می‌تواند در دیگر عرصه‌ها از جمله محیط زیست، صنعت و کشاورزی سخت در سرزمین‌های کویری موفق و پیشتاز باشد.
رییس‌ جمهوری افزود:‌ ما باید در شرایط پس از برجام خود را آماده فعالیت بیشتر و ایجاد تحرک در اقتصاد کشور کنیم و همه باید برای استفاده بهینه از ظرفیت ها و فرصت ها دست به دست هم دهیم.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از ملت ایران برای حضور پرشور و با نشاط در انتخابات هفتم اسفند، انتخابات را موجب ایجاد نشاط عمومی در جامعه دانست و گفت: اگر انتخابات در نظام جمهوری اسلامی وجود نداشت نظام اسلامی تضمین نمی‌شد و امید ملت دوام نمی‌یافت.
رییس‌ جمهوری انتخابات و صندوق رأی را موجب تقویت امید ملت و تضمین نظام دانست و خاطرنشان کرد: مردم با حضور در انتخابات احساس می‌کنند که می‌توانند تغییرات دلخواه خود را در کشور اعمال کرده و نظراتشان را برای اداره کشور بیان کنند.
دکتر روحانی اظهار داشت: در انتخابات هفتم اسفند، ملت ایران با حضور خود به دنیا اعلام کرد که اگر مشکلی هم در کشور وجود دارد آن را با زبان قانون بیان خواهد کرد. شاید در بررسی صلاحیت‌ها و مراحل گوناگون انتخابات اشکالاتی وجود داشت اما باز هم هیچ کس اقدامی غیرقانونی انجام نداد و این تدبیر و قانونمند بودن مردم بسیار ارزشمند است.
رییس‌ جمهوری با تأکید بر این که باید تحمل در جامعه افزایش پیدا کرده و آرا، افکار و نظرات گوناگون مطرح و محترم شناخته شوند، گفت: ما باید در عین حالی که در موضوعات مختلف نظرات گوناگون داریم با هم رقابت کرده و همدیگر را تحمل کنیم و زمانی که انتخابات به پایان رسید رقابت‌های انتخاباتی باید پایان یافته و به فکر ساختن کشور باشیم.
رییس‌ جمهوری با اشاره به این که امروز نیاز به تقویت وحدت، انسجام، برادری و محبت برای پیشبرد امور در کشور داریم، گفت: همه باید در عین حالی که افکار مختلف را در کشور می‌پذیریم در کنار هم باشیم و برای ساختن ایران خود را آماده کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به این که سال آینده با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز و با میلاد آن حضرت به اتمام می‌رسد، گفت: سال آینده سال میلاد فاطمی است و ان شاءالله سال رحمت و برکت برای ملت ایران خواهد بود و همه با وحدت و اتحاد در کنار قانون اساسی و توجه به هدایت‌ها و راهنمایی های رهبر معظم انقلاب کشور را با شرایط بهتر به پیش خواهیم برد.
رییس‌ جمهوری در ابتدای این دیدار نیز ضمن تشکر از میهمان نوازی مردم بزرگوار و خردمند استان یزد از کاروان تدبیر و امید گفت: استان یزد مهد علم، ایمان، تلاش، کوشش، فداکاری و هنر است و مردم این استان همواره توانسته‌اند از میان سختی‌ها بهترین‌ها را بیافرینند و پیوسته در مسیر رشد و توسعه کشور کوشا و تلاشگر بوده اند.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 فرهنگ ایثار در همه ابعاد در کشور ترویج شود  [ چهارشنبه، 24 شهريور ماه، 1395 ] 810 مشاهده
 تلاش مجلس برای رفع موانع درمان جانبازان  [ سه شنبه، 10 تير ماه، 1393 ] 1991 مشاهده
 ایران در حراست از عتبات عالیات از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند  [ چهارشنبه، 28 خرداد ماه، 1393 ] 1808 مشاهده
 معاینه و درمان ۶۴ جانباز شیمیایی توسط پروفسور اشتانسل  [ چهارشنبه، 14 خرداد ماه، 1393 ] 1355 مشاهده