موفقیت در دفاع مقدس نتیجه همراهی علم و ایثار بود

  • بازدید:
  • تاریخ: جمعه، 28 فروردين ماه، 1394
  • موضوع: اخبار

رییس جمهوری روز چهارشنبه در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان گیلان، ایستادگی و تلاش شبانه روزی سرداران کشور در کارزار دیپلماسی و مذاکره با شش قدرت جهانی را ادامه حرکت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و گفت: جبهه دیپلماسی ما ادامه جبهه جنگ و جبهه جنگ، ادامه جبهه انقلاب و نهضت اسلامی بود و این یک خط واحد است.


به گزارش «ایثار» حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با تأکید بر اینکه «هر آنچه داشته و خواهیم داشت، در سایه علم، ایثار و فداکاری خواهد بود»، گفت: مقایسه قلم عالم با خون شهید، نشان می‌دهد که علم و ایثار باید در کنار هم قرار گیرند و این موضوع در دوران دفاع مقدس کاملاً نمایان بود.

دکتر روحانی افزود: اگر در انقلاب و نهضت اسلامی و در میدان‌های جنگ در کنار ایثار و فداکاری، از برنامه ریزی، طراحی و ابزار دقیق استفاده نمی‌شد، ممکن بود نتوانیم به هدف برسیم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه «نباید راه ایثار متوقف شود»، تصریح کرد: موفقیت در دفاع مقدس نتیجه همراهی علم و ایثار بود و برای توسعه و رونق کشور همه باید ایثار کنند.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی تأکید کرد که برای حفظ و توسعه این کشور خون‌های زیادی داده شده و باید همگان قدردان نعمت ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران باشیم و راه آنان را ادامه دهیم.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه «سرداران دیپلماسی ما همانند دوران جنگ در برابر قدرت‌های جهانی ایستاده‌اند»، افزود: با حمایت مردم، هدایت‌های مقام معظم رهبری و حرکت دقیق دیپلمات‌ها، کار بزرگی در مذاکرات هسته ای انجام گرفته است، هر چند که هنوز کار پایان نیافته و تا تأمین حقوق و منافع ملت ایران ادامه دارد.

دکتر روحانی گفت: این مساله مهم نشان می‌دهد که ما می‌توانیم برای رسیدن به موفقیت، راه کوتاه‌تر و کم هزینه تری را انتخاب کنیم و وظیفه نخبگان و برگزیدگان هر استان، انتخاب راههای کوتاه‌تر و کم هزینه تر برای رسیدن به اهداف متعالی کشور است.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه «ملت ایران در ۲۴ خرداد ۹۲ راه تعامل سازنده و عزتمندانه با دنیا را انتخاب کرد»، گفت: نمی‌شود مسائل حساس در منطقه و جهان را بدون تعامل حل کرد. در داخل هم باید تعامل سازنده داشته باشیم.

دکتر روحانی، همدلی و همزبانی را با گذشتن از منافع فردی و جناحی ممکن دانست و اظهارداشت: احزاب، گروه‌ها و جناح‌ها، سلایق مختلفی داشته و دارند و این اشکالی ندارد اما باید با هم بحث و دیدگاه‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر سازیم.

رییس جمهوری با تأکید بر اهمیت نقد و انتقاد دلسوزانه در تقویت نظام گفت: منتقد دلسوز عین حامی دلسوز است چرا که منتقدی که دلسوزانه حرف بزند و نکته ای را بیان کند، در مسیر تقویت نظام گام برمی دارد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه «البته نقد با به دنبال هوچی گری بودن متفاوت است»، اظهارداشت: نقد دلسوزانه به نفع کشور و نظام است و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال همدلی و همزبانی نامگذاری شده باید از منافع شخصی و جناحی بخاطر منافع ملی و منافع کشور گذشت.

دکتر روحانی در ادامه سخنان خود به نقش و جایگاه بخش خصوصی و مردم در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: دولت در اقتصاد کلان بسیار تأثیر گذار است اما کار اصلی باید توسط مردم انجام گیرد. باید کار به مردم واگذار شود و دولت کمک کند و در این مسیر نخبگان و همه صاحبنظران نقش عمده ای برعهده دارند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه «رویکرد امام، تکیه برآگاهی مردم بود»، گفت: رویکرد امام (ره) از آغاز نهضت این بود که باید افکارعمومی مردم را برای یک انقلاب عمومی آماده کنیم.

پیش از سخنان رییس جمهوری، آیت الله قربانی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در استان گیلان و شماری از نمایندگان نخبگان و ایثارگران دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 گذرازمنافع فردی،قدرت بازدارنده دربرابرمتجاوزان  [ چهارشنبه، 15 مهر ماه، 1394 ] 1018 مشاهده
 خلوص ایثارگران موجب احساس مسئولیت بیشتر می شود  [ جمعه، 28 فروردين ماه، 1394 ] 1533 مشاهده
 جانبازان و ایثارگران الگویی والا برای ملت ایران هستند  [ جمعه، 26 ارديبهشت ماه، 1393 ] 1872 مشاهده
 رحمت خدابرفرمانده قرارگاه حضرت زنیب(س) و رقیه(س)  [ سه شنبه، 21 مهر ماه، 1394 ] 1167 مشاهده