خلوص ایثارگران موجب احساس مسئولیت بیشتر می شود

  • بازدید:
  • تاریخ: جمعه، 28 فروردين ماه، 1394
  • موضوع: اخبار

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر استانی به گیلان و دیدار با ایثارگران، گفت: خلوص ایثارگران موجب می شود که احساس مسئولیت بیشتری داشته باشیم.


به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی در دیدارهای خود در سفر هیئت دولت به استان گیلان صبح امروز 26 فروردین 94 با حضور در منزل برادران جانباز و آزاده «فیض خواه» با خانواده گرانقدر این عزیزان دیدار و گفتگویی صمیمانه داشت و ابراز کرد: شما جانبازان، سربازان اسلام هستید که در این راه جانباز شدید و ما مدیون رشادت ها و حماسه های شهدا و جانبازان هستیم.
در این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری، گفت: ما با راهنمایی و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دیدار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران می رویم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بیاناتی از مقام معظم رهبری، گفت: ایشان بر دیدار با خانواده  معظم شهدا و ایثارگران توسط مسئولان تاکید کردند و مسئولان نیز باید این امر را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند و به فرموده حضرت آقا، خاطرات و صدای خانواده شهدا و ایثارگران را ضبط و کتاب کنند تا افراد جامعه در آینده بتواند از خاطرات آنها استفاده کند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خلوص ایثارگران موجب می شود که احساس مسئولیت بیشتری داشته باشیم، افزود: آزادگان ما تا سال ها در اسارت به سر بردند و با پایداری و ایستادگی دربرابر دشمن مبارزه کردند، شکنجه دیدند و در نهایت با سرافرازی به کشور بازگشتند، تلاش ما این است تا خدمتگزار شما باشیم اگرچه نمی توانیم زحمات شما را جبران کنیم زیرا ایثارگری و فداکاری شما قابل جبران نیست اما همواره سعی ما این است که تا جای ممکن پاسخ گوی شما باشیم.

جانبازان عامل ثبات جامعه امروز ما هستند
بنابر این گزارش، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی همچنین با حضور در منزل جانباز 70 درصد «اسماعیل ابراهیم زاده» ضمن ابراز خرسندی از این دیدار با بیان اینکه افتخار جانبازی بالاتر از همه نعمت‌ها است، گفت: خداوند به شما افتخار ایثارگری و جهاد عنایت کرده و دل شما را در مسیر هدایت قرار داده است.
معاون رییس جمهور افزود: شما از افتخارات جامعه ایثارگری هستید و بنده افتخار می کنم که توفیق خدمت به شما عزیزان که عامل ثبات امروز جامعه ما هستید را دارم.
جانباز ابراهیم زاده در این دیدار از خدمات ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به ویژه در پرداخت مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران تشکر و قدردانی کرد.
حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پایان این دیدارها با اهدای لوح تقدیر از این خانواده معظم و از خودگذشتگی و مجاهدت آنها تقدیر کرد.
لازم به ذکر است، جانباز هفتاد درصد اسماعیل ابراهیم زاده در سال 1369 در کردستان به مقام جانبازی نائل آمد.
همچنین محمدرضا فیض خواه جانباز 50 درصد و آزاده 7 سال اسارت در بند و مهدی فیض خواه جانباز 40 درصد و آزاده 8 سال اسارت هستند و این دو برادر جانباز و آزاده هردو پس از دوران اسارت با تحصیل در رشته پزشکی به عنوان پزشک به جامعه خدمات رسانی می کنند.

خانواده های معظم شهدا سرمایه های اصلی این نظام هستند
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در بیت شهیدان عاطفی با مادر این شهیدان دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در این دیدار صمیمی با قدردانی از ایثارگری شهدا و خانواده های آنان، اظهار داشت: به سفارش مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در سفرهایی که می رویم حتما به ملاقات تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگران خواهیم رفت که امروز توفیق حاصل شد در بیت شهیدان اکبر و عباس عاطفی نیز حضور یابیم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان درنزد خدای متعال خواهد داشت.
معاون رئیس‌جمهور، تصریح کرد: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان هستند و می‌دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ابراز امیدواری کرد: خداوند توفیق دهد بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم.
گفتنی است شهیدعباس عاطفی شهریور ماه سال 1363 در سن 15 سالگی در منطقه مریوان به فیض شهادت نائل آمد و شهید اکبر عاطفی در اسفند ماه همان سال در سن 36 سالگی در مریوان به برادر شهیدش پیوست.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 ایران در حراست از عتبات عالیات از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند  [ چهارشنبه، 28 خرداد ماه، 1393 ] 1864 مشاهده
 دشمنِ کینه توز،آگاه را فراموش نکنیم  [ شنبه، 16 آبان ماه، 1394 ] 1133 مشاهده
 یادواره عملیات والفجر ۱ در مشهد برگزار می شود  [ جمعه، 4 ارديبهشت ماه، 1394 ] 1746 مشاهده
 وزیر اطلاعات: تنها راه عزت، ادامه راه شهداست  [ سه شنبه، 4 اسفند ماه، 1394 ] 1024 مشاهده
 ایجاد شغل برای 34 هزار و 500 ایثارگر در 3 سال گذشته  [ سه شنبه، 28 دي ماه، 1395 ] 910 مشاهده