حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی: ملت ما در فداکاری و ایثار ابوذر، سلمان و عمار هستند

  • بازدید:
  • تاریخ: جمعه، 28 فروردين ماه، 1394
  • موضوع: اخبار

 اگر ما در صدر اسلام هزینه‌های بسیاری دادیم امروز هزاران شهید و ایثارگر داریم و همه ملت ما در فداکاری و ایثار ابوذر، سلمان و عمار هستند.

به گزارش  خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در مراسم تجلیل و تقدیر از خادمان جامعه ایثارگری فعال در برگزاری هر چه باشکوه تر روز بزرگداشت شهدا که روز سه‌شنبه، ۲۵ فروردین‌ماه ۹۴ در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد، گفت: نشر فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ارکان چهارگانه بنیاد است که در اساسنامه آن آمده است.


نماینده ولی‌فقیه در بنیاد با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده از زمان ورود به بنیاد برای پررنگ کردن روز بزرگداشت شهدا و سفارش مقام معظم رهبری در برجسته کردن این روز و نشر فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: طرح سپاس بر همین اساس و برای تشکر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شکل گرفته است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی در مورد اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص فعالیت‌های انجام شده، اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم برنامه‌های نشر فرهنگ ایثار و شهادت و ۲۲ اسفند به‌عنوان سالروز تأسیس بنیاد به‌فرمان امام (ره) و روز بزرگداشت شهدا را به‌عنوان ستون و شاخصی قرار داده و به‌عنوان خدمت‌رسانی و فعالیت‌های بنیاد به مردم معرفی کنیم.
رئیس بنیاد گفت: در ۲۲ اسفند سال ۹۲ با توجه به کمبود وقت، کارهایی انجام شد که شناخت مردم از روز شهید از یک درصد به ۱۷ درصد رسید. در سال ۹۳ نیز ستادی تشکیل شد تا با برنامه‌ریزی برای این روز بتوانیم روز شهید را به یک روز تبلیغی و پیام‌رسانی به مردم در خصوص معرفی شهدا و بسط و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تبدیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه پس از برگزاری برنامه‌های روز شهید سال ۹۳، مورد لطف و عنایت رهبری قرار گرفته‌ایم، گفت: با انجام برنامه‌های نو در روز شهید این برنامه‌ها موردنظر مقام معظم رهبری قرار گرفت و ایشان به بنده فرمودند «کار خوبی انجام داده‌اید، خدا به همه‌تان اجر دهد». ازآنجایی‌که این نگاه برای ما بسیار پرارزش بود، لازم دیدیم ما نیز از شما که دست‌اندرکاران اجرای این برنامه‌ها بودید تقدیر کنیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی تأکید کرد: برنامه‌ریزی برای روز شهید ۹۴ باید هرچه سریع‌تر آغاز شود و این ستاد به فعالیت خود ادامه دهد. معاونت فرهنگی بنیاد نیز می‌تواند برای سایر برنامه‌های خود از نظرات نو و ابداعی این ستاد استفاده کند.
رییس بنیاد اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما در سال ۹۴ مسئله فرهنگ ایثار و شهادت است، چون این فرهنگ، فرهنگ امام حسین (ع) است و فرهنگ ایشان پس از هزار و ۴۰۰ سال اسلام و شیعه را زنده نگه‌داشته است. ما نیز در اصل به فرهنگ ایثار امام حسین (ع) و رهروان او خدمت می‌کنیم؛ اگر ما در صدر اسلام هزینه‌های بسیاری دادیم امروز هزاران شهید و ایثارگر داریم و همه ملت ما در فداکاری و ایثار ابوذر، سلمان و عمار هستند.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد با اشاره به اینکه دبیرخانه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شده است، گفت: همه ما در بنیاد باید یک سفیر فرهنگی باشیم تا بتوانیم قدم‌های مثبتی در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برداریم، چراکه بقای ما، انقلاب و همه هستی ما به ایثار و شهادت بستگی دارد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا و ایثارگران رفتند و فداکاری کردند، ما نیز اگر رسالت خود را به‌درستی انجام دهیم کاری کمتر از کار آن‌ها انجام نداده‌ایم، پس امروز وظیفه ما تأمین پشت جبهه و رسیدن به هدف آن‌ها در حوزه ایثار و شهادت است.
گفتنی است در این مراسم سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد گزارش مفصلی از روند تشکیل و برگزاری جلسات و اقدامات مربوط به روز شهید ارائه داد.
لازم به ذکر است حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در پایان این مراسم که با حضور سردار انصاری، قائم‌مقام بنیاد، معاونان و جمعی از کارکنان بنیاد برگزار شد، از خادمان جامعه ایثارگری که در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم روز بزرگداشت شهدا فعالیت داشتند تجلیل و تقدیر کرد.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 ابلاغ آیین‌نامه تعیین و احراز مصادیق شهید و ایثارگر  [ سه شنبه، 20 خرداد ماه، 1393 ] 2098 مشاهده
 یادواره عملیات والفجر ۱ در مشهد برگزار می شود  [ جمعه، 4 ارديبهشت ماه، 1394 ] 2010 مشاهده
 ضرورت بهره گیری از فضای مجازی در ترویج فرهنگ قرآنی  [ جمعه، 19 شهريور ماه، 1395 ] 1008 مشاهده