پرداخت کمک معیشت به رزمندگان و جانبازان معسر

  • بازدید:
  • تاریخ: سه شنبه، 25 شهريور ماه، 1393
  • موضوع: اخبار

کمک معیشت 80 هزار نفر از رزمندگان و جانبازان معسر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ازسوی سازمان تأمین‌ اجتماعی نیروهای‌ مسلح پرداخت می‌ شود.

کمک معیشت 80 هزار نفر از رزمندگان و جانبازان معسر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اخذ تدابیر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای‌ مسلح و هماهنگی مدیریت ایثارگران ستاد‌ کل نیروهای‌ مسلح ازسوی سازمان تأمین‌ اجتماعی نیروهای‌ مسلح پرداخت می‌ شود.


معاون طرح و برنامه و بودجۀ سازمان تأمین‌ اجتماعی نیروهای‌ مسلح، تصریح‌ کرد: میزان کمک معیشت ماهیانه براساس درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه از 325 هزار تومان تا 470 هزار تومان تعیین گردیده و به ذی‌ نفعان پرداخت می‌ گردد.

حمیدرضا غفاری گفت: ساتا در این زمینه فقط پرداخت کمک معیشت را برعهده دارد و تعهد دیگری در قبال این گروه از رزمندگان و جانبازان ندارد، به‌ طوری که اگر این گروه از افراد بیمۀ درمان نداشته باشند باید از بیمۀ درمان ایرانیان استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه براساس دستورالعمل ابلاغی ستاد کل نیروهای‌مسلح، این مأموریت کاملاً مستقل از صندوق بازنشستگی اجرا می‌ شود و استمرار در پرداخت‌ ها منوط به تداوم اعتبارات است، اظهارکرد: پس از اقدام سپاه در انتقال ردیف اعتباری مربوطه به ساتا در بودجۀ سال‌ جاری، مدیران و مسئولان ساتا تلاش نمودند تا سازماندهی لازم را برای اجرای هرچه بهتر این مأموریت با حداقل چالش به‌ عمل آورند.

معاون طرح و برنامه و بودجۀ ساتا بیان‌کرد: تدوین و تصویب دستورالعمل، تعریف مشمولین، تعریف مبنای محاسبۀ کمک معیشت متناسب با درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه، تفکیک منابع مالی، حسابداری و سامانۀ مربوطه از صندوق بازنشستگی، پالایش اولیۀ اطلاعات ارسالی از سپاه، ایجاد حساب بانکی برای افراد و نهایتاً برقراری کمک معیشت رزمندگان و جانبازان معسر ازجمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه بود


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 خبر شهادت سردار سلیمانی از جنس جعل  [ پنجشنبه، 28 آبان ماه، 1394 ] 1342 مشاهده
 تشییع پیکر محسن حاجی حسنی در مشهد مقدس  [ يكشنبه، 12 مهر ماه، 1394 ] 1371 مشاهده
 سپاه آماده گرفتن انتقام سخت از آل سعود  [ يكشنبه، 12 مهر ماه، 1394 ] 1090 مشاهده
 سند راهبردي فرهنگ ايثار وشهادت تدوين مي شود  [ شنبه، 21 آذر ماه، 1394 ] 1469 مشاهده
نام شما: جهان طالقانی
ایمیل شما: j2004z@yahoo.com

در مورخه : دوشنبه، 9 فروردين ماه، 1395 (IP آدرس : )
به نظرشماجانبازان زیربیست وپنج درصدادم نیستندچون شماکوچکترین توجهی به این قشرنمیکنید. مگه مابرای درصدیاپول رفتیم جنگیدیم که حالابایدچوب نداشتن درصد رو بخوریم بخدا اصلا جواب پیش خدا ندارین.ماباهربدبختی که هست زندگی مونو میگذرونیم ببینم شماچطورمیخواین جواب بدین. بابابخدا ماهم ادمیم توی همین کشور زندگی میکنیم برای همین کشورجنگیدیم .این حقمون نبود بخدا حق مااین بی مهری وبدبختی نبود