وام 20 میلیونی خود اشتغالی به ایثارگران

  • بازدید:
  • تاریخ: يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393
  • موضوع: اخبار

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: 20 میلیون تومان وام خود اشتغالی به ایثارگران پرداخت می‌شود. شیرآوند عصر امروز در جلسه توسعه کارآفرینی ایثارگران کوثر(تکاک) در اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضرمشکل اشتغال مهمترین دغدغه ایثارگران در کشور است.وی با بیان اینکه 60 هزار نفر از ایثارگران در کشور بیکار هستند، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال کار استخدام 10 هزار نفر از ایثارگران انجام می‌شود و برای 50 هزار ایثارگر دیگر در کشور زمینه‌های ایجاد کارآفرینی به وجود می‌آید.وی تصریح کرد: با توجه به رویکرد کنونی دولت و کاهش استخدام ایثارگران در دستگاه‌های دولتی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برای توسعه کارآفرینی بین این قشر از جامعه تدابیری خوبی را اندیشیده است.


به گفته مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، سه هزار و 600 ایثارگر در استان کرمانشاه بیکار هستند و این امر نیازمند نگاه ویژه‌ای از سوی مسئولان است.

وی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی و سیاست اجرایی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اشتغال این افراد، گفت: این دستورالعمل در قالب دو طرح به ادارات کل سراسر کشور اعلام می‌شود.

شیرآوند با بیان اینکه هیچ دستگاه دولتی افراد را با مدرک دیپلم و زیر دیپلم استخدام نمی‌کنند، گفت: باید ایثارگران و فرزندان آنان که بیکار هستند از طریق مشاوره‌ها و کارشناسان اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ها استعدادیابی شوند و زمینه‌های کارآفرینی آنان به وجود آید.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور مهمترین مشکل ایثارگران بیکار را عدم مهارت آنان عنوان کرد و یادآور شد: چنانچه سرمایه‌گذاری‌های لازم برای این افراد در خصوص کارآفرینی آنان انجام شود یقینا مشکلات اشتغال برطرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل بنیاد شهید و امور ایثارگران، این اداره‌کل در راستای تعامل با کارفرمایان در زمینه کارآفرینی ایثارگران مؤظف شده تا پنج سال حق بیمه ایثارگرانی که شاغل شده‌اند را بپردازد.

شیرآوند یادآور شد: با اعمال دستورالعمل مذکور اکثر ایثارگران و فرزندان آنان که از مشکل اشتغال رنج می‌برند می‌توانند به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنند.

این مسئول از اعطای وام خوداشتغالی به ایثارگران فاقد شغل خبر داد و گفت: اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه 20 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات اعطا می‌کند


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 یادواره عملیات والفجر ۱ در مشهد برگزار می شود  [ جمعه، 4 ارديبهشت ماه، 1394 ] 2010 مشاهده
 تشکرازایستادگی ومقاومت ملت ایران  [ چهارشنبه، 22 مهر ماه، 1394 ] 1090 مشاهده
 بازگشت پیکرهای پاک ۶۸ شهید دفاع مقدس به میهن  [ سه شنبه، 4 اسفند ماه، 1394 ] 1341 مشاهده
 سند راهبردي فرهنگ ايثار وشهادت تدوين مي شود  [ شنبه، 21 آذر ماه، 1394 ] 1535 مشاهده