چالش های طرح جامع خدمت رسانی در شأن ایثارگران نیست

  • بازدید:
  • تاریخ: يكشنبه، 8 تير ماه، 1393
  • موضوع: اخبار

“فاطمه آلیا “نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد چگونگی رسیدگی به طرح چامع خدمات رسانی به ایثارگران اظهار داشت: درمورد طرح جامع خدمات  ایثارگران علیرغم اینکه از مجلس هفتم این قانون مطرح بود و ما خیلی شوق و انگیزه برای تصویب آن داشتیم و رسیدگی به آن خوب شروع شد اما با چالش هایی روبرو شد که واقعا نه در شأن ایثارگران و نه در شأن مجلس بود.

وی گفت: در ابتدای کار متاسفانه به این طرح ایراداتی گرفته شد و مجمع تشخیص مصلحت آنرا به مجلس برگرداند و ما دوباره پی گیری کردیم و یک جاهایی که ابهام داشت آن را برطرف کردیم چرا که ما درواقع نمی خواستیم چیزی روی کاغذ بماند، بلکه توقع داشتیم که به صورت ملموس در زندگی جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان نمود داشته باشد.


نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: امروز مجلس و دولت ،  هر عزتی که دارد مدیون ایثارگری این عزیزان است و اگر این ایثارگری ها نبود معلوم نبود که عزت و اقتدار داخلی و بین المللی ما چگونه بود بنابراین می طلبد که این دفعه به خاطر آنکه به اطاله دوره قبل گرفتار نشود خیلی عملیاتی تر و اجرایی تر قانون را ببینسم تا از طرف مجریان بهانه گرفته نشود که اجرایی نیست و بودجه ندارد و یا ابهام دارد.

آلیا خاطر نشان کرد: درکمیسیون اجتماعی و به خصوص در کارگروه ایثارگران ، در این مورد یک کار جدی ا نجام شده است و انشاالله مراحل نهایی اتمام طرح در پیش است تا با حفظ کرامت و شان ایثارگران ، به جای اینکه آنها دنبال نیازهای شان بیایند مسئولین خدمت آنها برسند و پرسش کنند که چه نیازهایی دارند .

نماینده مردم استان تهران در خانه ملت متذکر شد: حتی از لحاظ کمیتی ما وارد کار شده ایم و به این وسیله به هر درصد جانبازی که رزمندگان دارند برای خانواده ، همسر و … امتیاز دهی داده شده است و خدماتی که وظیفه حاکمیت است که به این عزیزان برساند در اصلاحیه جدیددرنظر گرفته شده است.
وی درپاسخ به این سوال که آخرین وضعیت رسیدگی به آن چگونه است یادآور شد:رسیدگی به طرح جامع خدمات رسانی به ایثارگران در کمیسیون اجتماعی و درکار گروه ایثارگران تمام شده است و در صحن کمیسیون هم در حال بازنگری نهایی است و انشالله به زودی به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

وی ارائه این قانون به مجلس بعد از تعطیلات یک هفته ای را بعید ندانست و گفت: این موضوع یک مقداری همت ما را می خواهد که آن را پی گیری و اولویت ویژه ای برای آن درنظر بگیریم تا سریع تر به صحن علنی مجلس ارائه شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس بااشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی کمیسیون اجتماعی و فراکسیون ایثارگران تصریح کرد: در آینده نزدیک، مناسبت ۲۶ مرداد و سالروز ورود آزادگان سرافراز را به کشور داریم که امیدوارم قبل از این مناسبت مبارک، اصلاحیه ،طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):