هشداربه وزارت دفاع درباره مستمری ایثارگران

  • بازدید:
  • تاریخ: چهارشنبه، 14 خرداد ماه، 1393
  • موضوع: اخبار

نمایندگان مجلس شورای اسلامیدرباره اختلال درپرداخت مستمری  ایثارگرانرزمنده به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هشداردادند.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی ، از اختلال در پرداخت حقوق رزمندگان معسر از وزارت دفاع و پشتیبانی انتقاد کرد.
فتح الله حسینی ، عضوهیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مجلس شورای اسلامی در سال گذشته حق و حقوق برای رزمندگان تعیین کرد که براساس ماده ۴۴ بند “ط “به تمام رزمندگان معسر، مستمری ماهیانه پرداخت شود.


نماینده ایثارگر مجلس اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی برای اجرای این مصوبه در بودجه سال ۹۳ ، منابع مالی در نظر گرفت، اما متاسفانه امروز شاهد بداخلاقی هایی در وزارت دفاع هستیم.

حسینی اضافه کرد: امیدواریم وزارت دفاع نسبت به پرداخت حق وحقوق واقعی این رزمندگان معسر که توسط دولت تعیین شده است، اقدام کند، اگرچه ما از آنها گله مندیم.

نماینده مردم قصر شیرین تصریح کرد: انتظار داریم که وزارت  دفاع براساس قانون مجلس و بودجه ای که برای این کار  اختصاص داده شده است، نسبت به پرداخت حق اینها اقدام کند.

وی با یادآوری این مطلب که وزارت دفاع بخشی از این مبلغ را ایثارگران پرداخت کرده است، متذکر شد: وزارت دفاع و پشتیبانی، در سال جاری بخشی از این مبلغ را به ایثارگران پرداخت کرده و بخشی از آن را مسکوت گذاشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم که براساس چه ضوابطی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پرداخت حقوق رزمندگان معسر را مسکوت گذاشته است.

نماینده مردم قصر شیرین تصریح کرد: انتظار داریم که وزرات دفاع هر چه سریعتر نسبت به پرداخت حق و حقوق جانبازان معسر اقدام کند، در غیر اینصورت، باید جوابگوی حق و حقوق ایثارگران باشد.

حسینی در پاسخ به این سوال خبرنگار  که به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی، چگونه با این قانون شکنی برخورد خواهید کرد، گفت: ما به عنوان نماینده مجلس از سردار دهقان که خود از خانواده بزرگ و سرافراز ایثارگران است، انتظار داریم که حق و حقوق این عزیزان را سریع تر تعیین تکلیف کند و اجازه ندهد که خدای ناکرده مجلس مجبور شود که به این موضوع ورود کند.


کلمات کلیدی:

بازگشت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دلسرد کردن نسل جوان خیانت به کشور  [ پنجشنبه، 30 مهر ماه، 1394 ] 1356 مشاهده
 استقبال رسمی ازپیکرهای جانباختگان فاجعه منا  [ شنبه، 11 مهر ماه، 1394 ] 1187 مشاهده
 خلوص ایثارگران موجب احساس مسئولیت بیشتر می شود  [ جمعه، 28 فروردين ماه، 1394 ] 1879 مشاهده